به علت تعطیلات نوروز, سفارشات شما عزیزان بعد از پانزدهم فروردین ماه ارسال خواهد شد.

پرسش های رایج

علت اتیسم چیست؟

بر اساس دیدگاه­هاي موجود درباره سبب ­شناسی این اختلال می­توان گفت که دانشمندان تاکنون نتوانسته ­اند علت بروز اختلال طیف اتیسم را به طور دقیق کشف کنند؛ هرچند آن‌ها به‌طور ناهماهنگی مشخص کرده ­اند که عوامل متعددی مانند عوامل ژنتیکی، وراثت، مشکلات محیطی، سبک زندگی و … می­توانند در بروز این اختلال نقش داشته باشند. اما آن­چه نمایان است این است که این اختلال با انحراف در تحول طبیعی دستگاه عصبی (ارتباطات عصبی) در دوران اولیه رشد (کودکی) همراه است.

پسر من تنهایی بازی میکند، ایا اتیسم دارد؟

ما تنها براساس یک نشانه تشخیص اتیسم نمیدهیم.
تنهایی بازی کردن در سنین خاصی مشکل تلقی نمیشود، اما اگر کودک شما با هیچ کودک دیگری ارتباط برقرار نمیکند، روش های خاصی برای بازی دارد، وسایلش را شریک نمیشود، به اسمش واکنشی ندارد، علاقه مندی های محدود و تکراری دارد، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

اتیسم با دارو درمان میشود؟

والدین باید بدانند که “هیچ دارویی براي درمان اختلال طیف اتیسم وجود ندارد” و داروها فقط نشانه‌های جانبی این اختلال را کاهش می‌دهند.
اختلال طیف اتیسم اختلالی است که کودک با ان متولد میشود، با ان رشد کرده و بزرگ میشود و در تمام مراحل زندگی اتیسم همراه کودک میماند.
داروهای مختلفی برای کودکان طیف اتیسم تجویز میشود که بعضی از علایم را کاهش میدهند اما هیچ کدام نمیتوانند علت اتیسم را از بین ببرند و اتیسم را درمان کنند

 

اشتراک گذاری
×

پشتیبانی موسسه صدای اتیسم

× ارتباط با پشتیبانی