انتخاب اسباب بازی برای کودک با اختلال اتیسم یکی از موضوعاتی است که برای افرادی که کودکی با اختلال اتیسم در اطراف خود دارند، سردرگمی ایجاد می‌کند.

شما تاکنون برای کودک با اختلال طیف اتیسم خرید کرده اید؟ آیا برایتان سوال پیش آمده است که چه اسباب‌ بازی‌ ها و هدایایی وجود دارد که بهتر از بقیه هستند؟

انتخاب اسباب‌بازی برای کودکان با‌اختلال طیف‌اتیسم بر اساس سن و سطح آن ها

انتخاب یک اسباب بازی مناسب بیشتر به علایق و مهارت های بازی کودک بستگی دارد تا سن او. کودکان کوچک‌تر اغلب از بازی‌های مبتنی بر حس لذت می‌برند.خرید و انتخاب فیجت‌های دستی و اسباب بازی های سنگین وزن نیز می توانند انتخاب‌های مناسبی باشند. همانطور که کودکان مهارت های انتزاعی بیشتری را توسعه می دهند، می توانید چالش های ادراکی بصری، بازی های رومیزی و کیت های ساخت را در نظر بگیرید. لوازم هنری همیشه خوب هستند، البته مطمئن شوید  باعث آشفتگی و بهم‌ریختگی کودک با اختلال طیف اتیسم نمی‌شوند.

خرید اسباب بازی برای کودک اتیسم
خرید اسباب بازی برای کودکان با اختلال اتیسم به توجه خاصی نیاز دارد.

در انتخاب اسباب‌بازی برای کودک بااختلال طیف‌اتیسم چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

همیشه علایق خاص افراد اتیسم را بدون در نظر گرفتن سن آن ها ببینید و به آنها احترام بگذارید. به یاد داشته باشید که راه‌های زیادی برای درنظر گرفتن این علایق وجود دارد. افراد ممکن است از یک اسباب بازی مخمل ، یک کتاب رنگ آمیزی یا کتابی در مورد طراحی شخصیت های مورد علاقه خود لذت ببرند.

هیچ اشکالی ندارد که از کودک یا خانواده بخواهید پیشنهادی درباره‌ی اسباب‌بازی یا مواردی که نیاز دارند به شما بدهند. صحبت با والدین یا درخواست از کودک تضمین می کند که هدیه شما هدیه ای است که کودک از آن لذت خواهد برد. به‌علاوه، صحبت با والدین یا مراقبان به شما کمک می کند تا از بروز مشکلات ایمنی و سلامت جلوگیری کنید. به عنوان مثال، شما هنگام خرید هدیه باید بدانید آیا کودک اسباب بازی‌ها را به دهان می‌کند؟ اگر چنین است، مطمئن شوید که از خرید هرگونه اسباب‌بازی با قطعات کوچک که می‌تواند پاره شده و خطر خفگی ایجاد کند، خودداری کنید.

به یاد داشته باشید که انتخاب هدیه مناسب برای کودک با اختلال اتیسم به نیازها و علایق کودک بستگی دارد. پرسیدن از والدین همیشه اولین قدم خوب است. شما می توانید اسباب بازی ها را بر اساس اهداف و کاربرد درمانی آنها انتخاب کنید. ممکن است کودک از استفاده‌ی انواع ماساژورها، ابزار حسی، ابزار کادرمانی و … لذت ببرد. این موارد نیز می‌توانند از هدایای مناسب برای کودک اتیسم باشند.

به طور کلی، برای خرید هز هدیه برای کودک اتیسم مهم است که مطمئن شوید اسباب‌بازی‌ای که خریداری می‌کنید، برچسب‌های ایمنی و بهداشتی را داشته باشد.

اگر شما پیشنهادی برای خرید هدیه برای کودکان طیف اتیسم دارید برای ما بنویسید.