به علت تعطیلات نوروز, سفارشات شما عزیزان بعد از پانزدهم فروردین ماه ارسال خواهد شد.

بریم برای معرفی و آشنایی با فیلم آدام 2009

سندروم آسپرگر، عشق و ارتباط؛

این سه کلمه احتمالاً کلماتی است که بعد از دیدن فیلم آدام 2009 به یاد شما می ماند.

آدام پسری است با اختلال آسپرگر و دارای ویژگی های رفتاری خاص.

سندروم آسپرگر اختلالی است از طیف اتیسم که ویژگی های رفتاری و ذهنی خاصی را برای فرد به ارمغان می آورد و در تمام جنبه های زندگی فرد تاثیراتی می گذارد.

از ویژگی‌های بارز آسپرگر که در فیلم آدام 2009 می‌بینیم می‌توانیم به وسواس در چیدمان وسایل و نظم کمد لباس ها، علاقه ی آدام به خوردن غذاهای خاص با مارک های مشخص، عدم پذیرش تغییرات و تمایل به حفظ یکنواختی، احساس ناراحتی در مکان های شلوغ و پرجمعیت، علاقه به موضوعات محدود و کسب اطلاعات وسیع درباره ی  آن ها و از همه مهم تر مشکل در برقراری ارتباط، اشاره کرد. در ادامه ی سری معرفی فیلم سایت به داستان فیلم آدام 2009 می پردازیم.

فیلم آدام 2009

آدام که در تمام طول عمر خود با پدرش زندگی کرده، به تازگی پدرش را از دست داده است و درگیر مسائلی برای ایجاد ارتباط و سازمان دادن به زندگی خود است . در این میان، بث  دختر جوانی که به تازگی از یک رابطه عاطفی به دلیل خیانت خارج شده است به ساختمان آدام نقل مکان می کند.                             

رفتارهای صادقانه و کارهای آدام به شدت برای بث جذاب و جالب اند.

مشکلات و ضعف های آدام در برقراری ارتباط آنقدر قابل توجه هستند که او ناگزیر می شود درباره سندروم آسپرگر به بث توضیحاتی بدهد. بث نیز با جمع آوری اطلاعات و اصلاح رفتارش سعی می‌کند آدام را بهتر درک کند و برای پیشرفت او کمک بیشتری انجام دهد.

ارتباط این دو به گونه‌ای پیش می‌رود که کم کم وارد رابطه ای عاشقانه می شوند.

بث که  از رابطه ی قبلی خود آسیب دیده بود، برای برقراری ارتباط با آدام شرایط خاصی را عنوان می‌کند و آدام نیز در تمام طول رابطه به این شرایط پایبند می ماند.

“فیلم آدام 2009 می تواند به شناخت شما از آسپرگر کمک شایانی کند”

 

وارد شدن بث به زندگی آدام باعث تغییراتی در او می شود. آدام با کارها و رفتارهایش حس آرامش و اطمینان را به بث می دهد وبث نیز سبک زندگی و کارهای آدم را مدیریت می‌کند. آدام  بهتر لباس می پوشد، درباره ی خودش بیشتر می داند، توانایی‌هایش را گسترش می دهد و …

اما بعد از مدتی رفتارهای ناشی از آسپرگر آدام، دیگران را آزار می دهد.

بث و آدام که تصمیم به ازدواج دارند با مخالفت خانواده روبرو می شوند.

فیلم آدام 2009

آدام پیشنهاد شغلی خوبی دریافت می کند که برای رسیدن به آن باید مهاجرت کند.آدام از بث می خواهد که او را همراهی کند اما با توجه به مشکلاتی که دارند بث نمی‌داند این پیشنهاد را بپذیرد یا نه. او از آدام می پرسد که چرا باید او را همراهی کند و آدام صادقانه می گوید می ترسد بدون بث از عهده ی کارهایش بر نیاید.

این پاسخ بث را ناراحت می کند و تصمیم می‌گیرد این رابطه را تمام کند.

آدام مهاجرت می کند و در محل کار جدیدش که یک مرکز ستاره شناسی است با موفقیت شغلی و اجتماعی زیادی روبرو می‌شود. آدام که از رابطه ی قبلی تغییراتی کرده، زمانی که می بیند یکی از همکارانش برای حمل وسایل دچار مشکل می‌شود به سمت او می‌رود و با دادن پیشنهاد کمک رابطه جدیدی را آغاز می‌کند.

فیلم آدام 2009 از این جهت قابل اهمیت است که به مقوله سندروم آسپرگر به خوبی می پردازد.

اشتراک گذاری

نظر (6)

 1. minoo
  21 آبان 1401

  خیلی فیلم خوبیه

 2. Hamed
  26 آبان 1401

  فیلم قشنگی بود ممنون از معرفیتون

 3. زينب
  1 آذر 1401

  فيلم خوبي بود

 4. Sepand
  2 آذر 1401

  خيلي خوب اين فيلم را بررسی کردید

 5. محمدرضا
  2 آذر 1401

  عالی بود

 6. مانلی
  4 آذر 1401

  من این فیلم رو ندیدم هنوز تو اولویت لیست فیلمهام قرارش دادم

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

پشتیبانی موسسه صدای اتیسم

× ارتباط با پشتیبانی