7 جولای مصادف با 16 تیر روز جهانی شکلات است. در کشور غنا که دومین تولیدکننده کاکائو در جهان است؛ چندین روز ویژه برای انواع  شکلات وجود دارد. در این کشور، روز شکلات در ۱۴ فوریه، روز شکلات تلخ و شیرین در ۱۰ ژانویه، روز شکلات شیری در ۲۸ ژانویه، روز شکلات سفید در ۲۲ سپتامبر  و روز همه چیز با شکلات در ۱۶ دسامبر، جشن گرفته می‌شود.

 

شکلات به قدری دوست داشتنی است که هر ساله رویداد هایی شاد و هیجان انگیز با محوریت شکلات ، در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. در 7 جولای، دوستداران شکلات در سراسر جهان علاقه شان نسبت به شکلات را جشن میگیرند. این روز مخصوص همه ی محصولات ساخته شده از شکلات است.این روز جهانی دلیل خوبی برای جشن گرفتن می باشند و طرفداران شکلات در این روز با خرید هدیه و شکلات شادیشان را با دوستان خود  تقسیم میکنند .

 تجربه ی آشپزی کردن و درست کردن وعده های کوچک غذا همراه با کودک دارای اختلال طیف اتیسم ، بسیارجدید و جذاب است که  باعث تقویت چندین مهارت در این کودکان میشود. همچنین یکی از بهترین روش هایی است به اعتماد به نفس ، استقلال و تمرین برای تقویت مهارت خودیاری کمک بسیاری میکند.

به مناسبت روز جهانی شکلات، در مرکز صدای اتیسم یکی از کودکان به همراه یکی از مربیان آشپزی و درست کردن یک خوراکی جدید را در کنار تیم ما تجربه کرده و با درست کردن شکلات و خوراکی ساده جشن شکلات را برگزار کردیم.

همچنین  از همراه همیشگی موسسه‌ی دوست اتیسم، شرکت فرمند و تک ماکارون برای همراهی ما در این جشن لذتبخش بسیار ممنونیم.